Rozhovor s Lukášem Fojtem.

Rozhovor z kapitánem a kormidelníkem Vsetín Jokers LUKÁŠEM FOJTEM.

LUKÁŠ FOJT jako kormidelník a kapitán vede Jokers k dalším úspěchům i v Havířově tomu nebylo jinak a proto se s úsměvem na tváři muže podělit o skvělé zážitky zatím z těchto dvou turnajů.

LUKÁŠI PRVNÍ OTÁZKA JAK TEĎKOM PROŽÍVÁTE VZESTUP VSETÍNA SMĚREM NAHORU?
SUPER nic víc tomu nemohu říct. Myslím si, že lepší nástup jsme si nemohli přát. Do týmu se vrátila další legenda, tohoto klubu. A to Karel Řehák, s kterým jsem prožil i jednu vítěznou sezónu v Brumově Wolfs.

JAK BY SI HODNOTIL ZATÍM TYTO DVA TURNAJE, KTERÉ BYLY PRO VÁS ÚSPĚCHEM?
Samozřejmě kladně do Dobré jsme jeli jako outsadři a nakonec s toho bylo 2. Místo o půl bodu od prvního. Bohužel to byla moje chyba, vůbec se mi na turnaji nedařilo a skončil jsem nejhůře za celou svou kariéru, až ve třetí desítce. Druhý turnaj v Havířově byl jasnou doménou Jokrů, však v první desítce nás skončilo pět. V Havířově se povedlo dosáhnout Karlu Laštovicovi na 2. Místo celkově, jeho výsledky jsou od turnaje lepší a lepší.

JSI DLOUHOLETÝM ČLENEM JOKERS ŘEKNI, JAK TĚ NAPADLO SLOŽIT TAKOVÝ PĚKNÝ SLOGAN JOKEREM SE NEMUŽEŠ NARODIT, MUSÍŠ SE JIM STÁT?
Nevím jak, bych to řekl. Prostě mně to napadlo, hodil jsem to na papír a bylo to. Josef Svoboda přišel teď s dalším sloganem, když jsme vyhrály na turnaji v Havířově „Tak jsem první, no a cóóóóóó“.

LUKI VĚTŠINOU JSTE HRÁLI TURNAJE VE TŘECH, COŽ K VÝSLEDKŮM MOC NEVEDLO, TEĎ PŘIŠLY POSILY ZKUŠENOSTI A HNED JE TO ZNÁT JAK BYS TO HODNOTIL?
Pouze kladně jak jinak. Kluky to obrovsky motivuje a to je jen dobře. Nová posila z Dobré Josef Svoboda dokáže taky obrovsky motivovat tým k super výsledkům. Taky to jde vidět na výsledcích týmu z Dobré, šli prostě rapidně dole. Pepa dovlekl další bývalé hráče týmu z Dobré, což atmosféru klubu Jokers jen zvýšilo. Prostě, už na turnaji o něco hrajeme a chceme vítězit.

V HAVÍŘOVĚ VSETÍN JOKERS OVLÁDL CELÝ TURNAJ, KROMĚ KARLA ŘEHÁKA JSTE SKONČILI VŠICHNI DO SEDMÉHO MÍSTA A TO VEDLO K PRVENSTVÍ JAKÝ JE POCIT SE DOTKNOUT TOHO ZLATÉHO POHÁRU?
Jednoznačně vynikající byla to jednoznačná výhra. A tak to má být. Tak jsem první, no a cóóóóóó, no a cóóóóóó.

JOSEF SVOBODA PATŘIL DLOUHÁ LÉTA KLUBU B.H.C.DOBRÁ TED VÁLČÍ ZA VÁS SI SPOKOJENÝ Z JEHO DOSAVADNÍMI VÝKONY?
Kdo by nebyl spokojený s jeho výkony, by musel být blázen nebo tak něco. Pepa je vynikající hráč. Když mi Pepa řekl, že by za nás chtěl hrát tak jsem neváhal ani vteřinu a řekl jsem mu, že ho do týmu okamžitě bereme. Je to hráč, který se do Jokru hodí. Je to pohodář a super chlap. A hlavně hrač, který chce vítězit a to samé i Honza Bilko.

VRAŤME SE, K POSILÁM NENÍ TO JENOM PEPA, PŘIVEDL DALŠÍ HRÁČE JAKO JE HONZA BILKO,ADAM,BILKO,ROMAN A MICHAL JEŽOVÉ JE TO SKVĚLÝ POCIT. KDYŽ VÍTE, ŽE MÁTE ZA SEBOU TAKOVÉ OPORY. KDYŽ SE NEDAŘÍ, TÁHNOU TO JINÍ?
Jak, už jsem řekl všichni spokojeni. Hlavně s Honzou Bilkem, který přijel i na další turnaj, aby mohl hrát za Jokers.

VSETÍN SE VĚTŠINOU POTÁCEL VE SPODNÍCH PATRECH TABULKY TEDKOM JE VŠECHNO JINAK KLUB BOHATÝ O POSILY SE HODNĚ ZVEDNUL. HRAJE SE TI TAKÝ LÍP V TAKOVÉM KOLEKTIVU?
Každopádně, vždyť už se nemohu dočkat dalšího turnaje a to ne jenom já, ale celý tým JOKERS. Kolektiv je vynikající, už víc si nemohu přát, jenom to, aby po sezóně v klubu zůstali všichni hráči. A novou sezónu, abychom začínaly ve stejné složení. To je moje veliké přání.

DVA POHÁRY ZA DVA TURNAJE STŘÍBRO A ZLATO CO PLANUJETE DO DALŠÍCH BOJU?
Neustále vyhrát to, už je povinnost. Prostě s takovou silou nemůžeme, prohrávat. To je snad jasný.

JOSEF SVOBODA SÁM ŘEKL, ŽE DOHRAJE TUTO SEZONU ZA JOKERS. A RAD BY SE VRÁTIL DO DOBRÉ, CHTĚL BY SI HO V KLUBU UDRŽET? A NE JENOM JEHO JE TAM I HONZA BILKO?
O takové hráče, bychom samozřejmě nechtěly přijít. S Pepou jsem se, už o tom bavily. Už při přestupu, že sezónu dohraje za náš tým a pak uvidí. A je to pouze na něm, jestli příští sezónu bude nastupovat jak spoluhráč nebo soupeř. Ale Jokrů má dveře otevřené a klub si na něj hodně zvykl, že už patří do rodiny Jokrů. Kór, když vymyslel takový slogan. U ostatních hráčů jako je Honza, Adam, Roman, Michal, Petr je to samé záleží jen na nich. Ale doufám, že Honza Bilko, přemluví Pepu a zůstanou tyto velmi silné posily v týmu Vsetínských Jokrů. Prostě jsou to fajn kluci a nerad bych se s nimi loučil a nejen já.

NESMÍME ZAPOMENOUT I NA VAŠE KMENOVÉ HRÁČE JAKO JE TOMÁŠ POLANSKÝ, KAREL LAŠTOVICA NOVĚ I KAREL ŘEHÁK JAK SI S NIMI SPOKOJEN VÝSLEDKOVĚ?
To jsou ogaři, kteří zakládali klub Jokers. Za další je znám, už od mala. Třeba Karla Řeháka, už od mateřské školky. Takže je to pro mě něco neuvěřitelného hrát a podílet se na tom.

MLUVÍ SE I O TOM ŽE BYS DO KLUBU PŘIVÍTAL I DALŠÍHO JOKERA VLASTIMILA KOVÁŘE MYSLÍŠ, ŽE BUDE MÍT ZÁJEM HRÁT?
Vlastík je v klubu, ale turnajů se nezúčastňuje, kvůli rodinným záležitostem. Brzy se mu má narodit první potomek. Takže mu mohu pouze touhle cestou pogratulovat, ať se cérka narodí zdravá. Pouze nás připravuje na turnaje. Kdyby jezdil s námi, byli bychom stále první, takže musíme dát nějakou sice malou šanci i soupeřům „smích“.

CHYBÍ POSLEDNÍ DVA TURNAJE V OSTRAVĚ A V DOBRÉ JAKÝ BUDE CÍL VSETÍNA VE ZBÝVAJÍCÍCH BOJÍCH?
Oba dva vyhrát. Myslím, že to je cíl každého Jokra. A my to vyhrajeme. Tak jsem první, no a cóóóóóó.

LUKI KAŽDOPÁDNĚ PŘEJI AŤ VÁM TA FORMA VYDŘŽÍ JE NEUVĚŘITELNÉ CO TENTO TÝM PŘEDVÁDÍ A VEŘÍM ŽE TĚCH ÚSPĚCHU BUDE VÍC. DĚKUJI TI ZA ROZHOVOR.
Já taky děkuji. Tak jsem první, no a cóóóóóó. JOKERS.

Sdílej a podporuj!